HAKKIMIZDA

Bin Güven Bal ‘Bir Arıcının Hikâyesi’ ; Büyüklerimizden devraldığımız bu mesleği,1995’den beri Bin Güven Bal firma sahibi Sıddık Özgüven olarak, Bingöl’de aktif olarak arıcılık yapmaktayız.

Yaklaşık olarak 550 koloni (Kovan) ile kışın ılıman bölgelerde arılarımızı kışlamaktayız. Baharın gelmesiyle kovanlarımızı Bingöl Merkeze 95 km. uzaklıkta rakımı 2500+ olan Karlıova, Yedisu arasındaki Şetan Dağları eteklerinde yerleşim yerlerinden uzak, tarımsal ilaçlamanın olmadığı, endemik bitki bakımından zengin 1000’den fazla yabani çiçekli bitki türünün yetiştiği Bingöl yaylalarının yedi Geven türü, Ballıbaba, Dağ kekiği, Dana kuyruğu ve birçok dikenli bitki türleriyle yörenin ballı bitkiler florasının önemli bitkilerini oluşturmaktadır.

Bu bizim bal’ımızın kendine has lezzete ve aromaya sahip olmasını sağlıyor.

MİSYONUMUZ

Bin GÜVEN Bal olarak arı ürünlerini en doğal ortamlarda üreterek, hijyenik ortamlarda dolumunu ve ambalajını yaptıktan sonra değerli müşterilerimize güvenle Bin Güven Bal sunmaktır.

VİZYONUMUZ

 Bin Güven Bal olarak hiçbir zaman mesleğimize olan inancımızı yitirmeden her geçen gün müşteri potansiyelimizi arttırarak siz değerli müşterilerimize devamlılığı arz eden, aktif ve saygın bir hizmet verebilmektir.